Ja, mediator PRO
Szkolenia specjalizacyjne dla osób, które ukończyły podstawowe szkolenie dla mediatorów (jeśli interesuje Cię szkolenie podstawowe „Ja, mediator” prowadzone przez Fundacje Mecenas 5.0 – kliknij link i dowiedz się więcej: LINK) .

Mediacje rodzinne – informacje o szkoleniu
Kurs specjalistyczny pozwalający poszerzyć wiedzą i warsztat mediacyjny związany z prowadzeniem mediacji z zakresu prawa rodzinnego.
W mediacjach rodzinnych mediator spotyka się najczęściej z szeroko rozumianymi sprawami rozwodowymi tj. rozwiązaniem małżeństwa i sprawami alimentacyjnymi ale także kwestiami kontaktów z dziećmi, władzą rodzicielską, porozumieniem rodzicielskim i oczywiście sprawami majątkowymi. Sprawy takie wymagają poszerzonej wiedzy z zakresu zarówno psychologii rodziny jak i kwestii prawnych.
Kurs obejmuje między innymi:
- Wiedzę z zakresu psychologii rodziny.
- Perspektywa dzieci w mediacji.
- Techniki mediacyjne w sprawach rodzinnych.
- Wiedza z zakresu podstawowych instytucji prawnych.
- Dokumenty mediacyjne, sposoby redagowania i skutki prawne.
Mediacje gospodarcze i cywilne – informacje o szkoleniu
Poszerzona wiedza z zakresu sporów o charakterze cywilnym i gospodarczym. Kurs obejmuje specyfikę warunków biznesowych związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej ale także sporów wewnątrz korporacyjnych. Zakres szkolenia obejmuje elementy tzw. psychologii biznesu i teorii zarządzania, teorie i techniki negocjacji oraz poszerzoną, w stosunku do kursu podstawowego wiedzę prawną z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego.
Kurs obejmuje między innymi:
- Rozróżnienie sporu, konfliktu, problemu.
- Style komunikacji.
- Taktyki i strategie negocjacyjne.
- Sprawy cywilne.
- Sprawy gospodarcze.
- Dokumenty mediacyjne.
- Ugoda zawarta przed mediatorem.
- Współpraca mediatora z pełnomocnikami, prawnikami in – house, zewnętrznymi ekspertami, sądem.
- Koszty mediacji.
Mediacje ws. prawa pracy – informacje o szkoleniu
Kurs obejmuje specyfikę mediacji związaną ze sporami pracowniczymi, występującymi w organizacjach na jej różnych poziomach zarówno w dużych jednostkach jak i u małych przedsiębiorców. Istotnym elementami kursu są metody i techniki mediacyjne wpływające na możliwość dalszej współpracy stron mediacji, a nie tylko zakończenie sporu.
Kurs obejmuje między innymi:
- Definicja sporów pracowniczych.
- Mechanizmy, źródła, etapy powstawania konfliktów w miejscu pracy.
- Przemoc w stosunkach pracowniczych.
- Elementy szeroko rozumianego prawa pracy.
- Postępowanie sądowe w sprawach z zakresu prawa pracy – odrębności.
- Dokumenty mediacyjne.
- Struktura mediacji w organizacji procedury i zasady działania.
- Techniki komunikacyjne i mediacyjne.
- Procedury i przebieg mediacji pracowniczych z uwzględnieniem wewnątrzorganizacyjnych i zbiorowych.
- Współpraca mediatora z pełnomocnikami, prawnikami in-house, przedstawicielami pracodawcy, sądem, ekspertami, związkami zawodowymi.
Dobra ugoda – informacje o warsztatach
Szkolenie skierowane w szczególności do osób nie posiadających wiedzy prawniczej. Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz z części praktycznej.
W części teoretycznej omówione zostaną zagadnienia formalne związane z przygotowywaniem ugód z różnych dziedzin. Omówione zostaną kwestie prawidłowego oznaczania stron, właściwej reprezentacji, przykładowe zapisy ugód, informacje, pouczenia, forma czynności prawnych.
Część praktyczna to ćwiczenia ze sporządzania dokumentów do przedstawionych tzw. casusów wraz z omówieniem i wskazaniem zalecanych rozwiązań.
Uzupełniająco omówione także inne dokumenty przygotowywane w mediacji wraz ze wskazaniem rekomendowanych rozwiązań.
Powiązane szkolenia:

Jeśli jeszcze nie ukończyłeś/aś szkolenie podstaowego dającego wiedzę i umiejętności to zapraszamy na nasze szkolenie „Ja, mediator”: LINK